Міжнародні освітні програми
Програми уряду Чехії (Scholarship Awards within the Foreign Development Assistance Programme)

Уряд Чеської Республіки надає стипендії з метою розвитку та підтримки навчання іноземних громадян із країн, що розвиваються, у провідних ВНЗ Чехії.

Стипендії на навчання надаються у наступних сферах:

  • економіка;
  • сільське господарство;
  • інформатика;
  • енергетика;
  • охорона навколишнього середовища.

Більш детально з програмою можна ознайомитись за наступним посиланням. (http://www.msmt.cz/eu-and-international-affairs/government-scholarships-developing-countries?lang=2 )


Стипендії DAAD

5 лютого 1998 року у Києві був підписаний «Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти України та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD)», що передбачав відкриття офісу DAAD у Києві. Офісом реалізується багато проектів, які надають можливість студентам, аспірантам, кандидатам та докторам наук тощо навчатися в Німеччині, проходити курси підвищення кваліфікації або стажування. Стипендія покриває витрати на перебування у країні. Інформаційний центр DAAD у Києві:

03056 м. Київ,
пр. Перемоги, 37,
НТУУ «КПІ», корпус № 6, 2 поверх,
тел.: +(38044) 406 82 69 ,
+(38044) 406 85 41 ,

http://www.daad.org.ua/
Fulbright

Основною ідеєю програми імені Фулбрайта, спонсором якої виступає уряд США, є взаємодія та взаєморозуміння, засновані на пізнанні та повазі до розмаїтого світу. Вона успішно діє з 1946, нині — у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні — з 1992 року — близько 900 українців навчались, стажувались, проводили дослідження в США; у свою чергу, понад 530 американців викладали в українських вишах і займались науковою працею.

Програма є щорічною. У програмі можуть брати участь:

  • студенти старших курсів і випускники ВНЗ;
  • молоді викладачі та дослідники;
  • кандидати та доктори наук, а також аспіранти напередодні захисту;
  • викладачі та фахівці соціо-гуманітарного профілю.

Також існують програми для навчальних і наукових установ України.

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті програми (http://www.fulbright.org.ua/ ) або у представництві Програми імені Фулбрайта в Україні за адресою:

офіс 904, вул. Еспланадна, 20, Київ, 01001, Україна.
Телефон: +380 (44) 287-07-77,
Факс: +380 (44) 230-20-60.


UGRAD

Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (UGRAD) є програмою Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США. Програмам надає можливість студентам бакалавріату денного відділення ВНЗ навчатися протягом одного академічного року/семестру в університетах або дворічних чи чотирирічних коледжах США.

В усіх студентів, які беруть участь у програмі, після повернення з програми повинен залишатися як мінімум один семестр до отримання диплому про вищу освіту. Учасники відбираються шляхом відкритого конкурсу.

Більш детально з програмою можна ознайомитись за наступним посиланням http://ukrainian.ukraine.usembassy.gov...


Навчання та стажування у Франції

Щороку посольство Франції в Україні оголошує конкурс на здобуття стипендій уряду Франції для навчання на різноманітних магістерських і PhD програмах.

Стипендіальні програми для навчання у Франції

Фінансову підтримку студентства, яке обрало Францію для здобуття вищої освіти надають не лише урядові, регіональні організації, самі навчальні заклади але і різноманітні фонди.

  1. Сипендія EIFFEL
  2. Стипендіальна програма університету Париж Сакле
  3. Стипендіальнi програми Франкофонного інституту адміністрації та управління (IFAG)
  4. Bourses d’accueil de l'Université de Lyon
  5. Стипендіальна програма Жака Жусо-Дюб'єна
  6. Міжнародна стипендіальна програма Ecole normale supérieure de Cachan та IDEX Paris-Saclay

Наукові стажування

Завдяки численним науковим стажуванням щороку розширюється розвиток французько-українського наукового співробітництва. Аспіранти, молоді науковці та досвідчені фахівці можуть скористатись численним можливостями для проведення наукових досліджень, які пропонують французькі заклади вищої освіти та наукові установи. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті агенції http://www.ukraine.campusfrance.org/page/стипендії-уряду-франції )


Освітні можливості, які надає посольство США в Україні

Відділ преси, освіти і культури Посольства США в Україні координує та надає інформацію про програми академічних обмінів Державного департаменту США для українських студентів, вчителів, викладачів, дослідників та інших. Відбір учасників для кожної програми здійснюється на засадах безкоштовного відкритого конкурсу серед кваліфікованих заявників, які вільно володіють англійською мовою.

Консультативні центри EducationUSA входять до мережі більш ніж 450 центрів по всьому світу та надають точну, об’єктивну і неупереджену інформацію про всі акредитовані американські вищі навчальні заклади у Сполучених Штатах, проводять консультації щодо вступу до коледжів та університетів у США. В Україні центри мережі EducationUSA розташовані у Києві, Львові, Харкові та Дніпропетровську.

Ключові веб-сайти:

Посольство США в Україні (facebook: https://www.facebook.com/usdos.ukraine ; youtube канал: www.youtube.com/user/USEmbassyKyiv )

Офіс Програми ім. Фулбрайта в Україні (http://www.fulbright.org.ua/ )

Американські Ради: ACTR/ACCELS (American Councils) (http://www.americancouncils.org.ua/ )

IREX (http://irex.ua/ua )

Мережа Education USA — консультативні центри з питань освіти:

www.educationusa.info/Ukraine (англійською мовою) (http://www.educationusa.info/Ukraine );

www.americancouncils.org.ua (у Києві) (http://www.americancouncils.org.ua/) ,

www.center-osvita.dp.ua (у Дніпропетровську) (http://www.center-osvita.dp.ua/) ,

www.osvita.kharkiv.org (у Харкові) (http://www.osvita.kharkiv.org/) ,

www.osvita.org/ukr (у Львові) (http://www.osvita.org/ukr) .


Навчання у Великій Британії

Стипендіальна програма імені Вейденфельда — поєднує стипендії для навчання та курси лідерських навичок, пропонує аспірантам і молодим спеціалістам повне фінансування навчання в аспірантурі Оксфорду.

Стипендію доповнює комплексна програма розвитку лідерських навичок.

Докладніше з програмою можна ознайомитися за наступними посиланнями:

Стипендії для навчання в Оксфорді Стипендіальна програма імені Вейденфельда

Програма Чівнінґ — це глобальна стипендіальна програма уряду Великої Британії, заснована в 1983 році з метою надання можливостей отримання освіти у вищих навчальних закладах Британії — переважно на річних магістерських програмах — фахівцям, які мають потенціал стати майбутніми лідерами, управлінцями та тими, хто формують суспільну думку.

Більш детально з умовами отримання грантів можна ознайомитися на сайті програми. (http://www.chevening.org/ ) Додаткову інформацію з питань навчання у Сполученому Королівстві можна отримати за наступними посиланнями: University of Oxford (http://www.ox.ac.uk/admissions/graduate/fees-and-funding/graduate-scholarships ) Education UK (http://www.educationuk.org/global/articles/scholarships-financial-support/ ) стипендії на навчання в Університеті Кардiффу (http://www.cardiff.ac.uk/for/prospective/international/funding/international%20-scholarship-fund.html ) стипендії на навчання в Університеті Сассексу (http://www.sussex.ac.uk/iss/ ) За більш детальною інформацією звертайтеся у відділ міжнародних зв’язків ОНЕУ т. (0482) 35 81 60 та Інформаційний центр ЄС ОНЕУ т. (048) 723 03 78

м. Одеса, вул. Преображенська, 8 , к.210
(048) 723-03-78
iceu

Відділ міжнародних зв’язків ОНЕУ:
35-81-60
ird