Шановні викладачі та студенти!

03.10.2017 на базі Інформаційного Центру o 14 годині в ауд.209 (Мала актова зала) Одеського національного економічного університету разом з Представництвом ЕС в Україні відбудеться круглий стіл з теми «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».

Для обговорення теми дискусійного клубу запрошені: Вікторія Давидова – Радник з питань преси та інформації Представництва ЄС України, Олександрою Рязанцевою – координаторкою ІЦ ЄС в Україні, а також Юргіс Вілчінскас – керівник прес-служби та інформаційного агенства ЄС у Києві.

Дискусійний клуб проводитиметься за участю наступних спікерів:
 1. Райнер Р. Штальтнер – директор, офіційний представник Торгівельно-Промислової Палати України в Австрії, Український Бізнес Консалтинг Ю.Би.Кон;
 2. Яцеленко Андрій Анатолійович – в.о. директора Центра зайнятості м. Одеси;
 3. Арутюнян Рузанна Размиковна та Ненно Ірина Михайлівна – співзасновник та СЕО бізнес-школи WAVE м. Одеси та директор з навчальної роботи;
 4. Тринчук Олена Борисівна – керівник відділу із зв’язків з роботодавцями та сприянню працевлаштування студентів Одеського національного економічного університету;
 5. Телешевська Світлана Михайлівна – головний юрисконсульт ООО «ТД Нептун», к.е.н, Одеський національний економічний університет, спеціаліст у сфері управління проектами, громадський діяч;
 6. Валерія Ольшанська та Марина Мрук – Віце-президент напрямку Talent Management в міжнародній молодіжній організації ВМГО AIESEC в Україні, Лідер команди зі створення проектів Incoming Global Volunteer (AIESEC).

У ході проведення дискусійного клубу обговорюватимуться питання, повязані із залученням інвестицій до одеського регіону, позитивні ефекти Євроінтеграції, стандарти європейського життя, перші робочі місця для молоді, актуальні професії у 2020 році тощо.

В якості гостей запрошені студенти, викладачі, представники банків,відомих українських бізнес компаній та підприємств.


11 вересня 2017 на базі Інформаійного центру ЄС в Одеському національному економічному університеті планується урочисте відкриття ІІІ року проведення Семінару «Економіка Європейського союзу (ЄС)та відносини ЄС – Україна» в рамках проекту Еразмус+ модуля Жана Моне за участю наукового координатора професора з Португалії Альваро Фернандеса. У семінарі беруть участь студенти п’яти ВНЗ Одеси, а саме: Одеського національного економічного університету, Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеського політехнічного університету, Одеської юридичної академії, Одеського інситуту державного управління. На відкриття запрошені представники керівництва 5 ВНЗ Одеси, Представництво ЄС в Україні, а також посол ЄС в Україні Хьюго Мінгарелі.

Урочисте відкриття відбудеться о 16.00. у Малій Актовій Залі Одеського національного університету.

З повагою, Інформаційний Центр ЄС.


В рамках проекту «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України»в 6 корпусі ОНЕУ, комп'ютерний клас ауд. 215 з 17.07 по 21.07.2017 пройшов п'ятиденний семінар-тренінг «Фінансовий аналіз інвестиційних проектів з використанням програмного забезпечення COMFAR III Expert». Тренінг проводився фахівцями UNIDO. У роботі семінару брали участь понад 20 провідних фахівців в області впровадження енергоефективних технологій в діяльність підприємств і організацій України.

Для оцінки інвестиційної привабливості підприємств та ефективності передбачуваних інвестицій, як правило, потрібно група експертів, що володіють спеціальними знаннями в різних галузях економіки (маркетинг, фінансовий і управлінський облік, інвестиції, податкове планування). Такі кадри є у консалтингових фірм, що надають послуги підприємствам. Однак вартість цих послуг сьогодні багатьом підприємствам недоступна. Тому єдиною можливістю самостійно розрахувати і проаналізувати інвестиційний проект, провести аналіз фінансово-господарської діяльності для оцінки інвестиційної привабливості свого підприємства, розробити стратегічний план розвитку за допомогою власних фахівців є їх навчання сучасним методам інвестиційного проектування за рахунок використання спеціальних комп'ютерних програм. Організація з промислового розвитку, будучи підрозділом Організації Об'єднаних Націй ЮНІДО (англ. UNIDO - United Nations Industrial Development Organization), сама веде роботу як по вдосконаленню і питань всесвітнього використання своєї методики інвестиційної привабливості проектів, так і її реалізації в формі комп'ютерних програм. Результатом подібної діяльності стало програмний засіб КОМФАР (COMFAR), створене безпосередньо ЮНІДО і розповсюджується нею ж на комерційній основі. КОМФАР є універсальним засобом проведення розрахунків в області інвестиційного проектування: він адаптований до широкого спектру завдань, які можуть зустрітися користувачам по всьому світу.


18 липня 2017 року в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету, за ініціативою завідуючої кафедри обліку та оподаткування Кузіної Р.В., відбувся семінар за участю представників бізнесу, консультантів з оподаткування та викладачів університету.

У ході зустрічі були розглянуті нагальні питання податкового законодавства України, його відповідність до Євпропейських директив, а також проблематика директиви ЄС №43 стосовно питань аудиторської діяльності.

Всі учасники семінару були ознайомлені з останніми надходженнями матеріалів до бібліотеки Інформаційного центру ОНЕУ.


Уважаемые коллеги!

Информационный центр Европейского Союза Одесского национального экономического университета сообщает Вам, что Представительством ЕС в Украине в рамках партнёрства с 8 Одесским Международным Кинофестивалем будут проведены 2 мероприятия:

1) Для молодёжи - 20.07.2017 с 12:00 до 13:30 (по адресу: Стальканат-Арт, ул. Водопроводная, 16).

Тема: "Освітні можливості в ЄС для молоді у сфері культури".

2) Для детей - 21.07.2017, время: с 12:00 до 14:00 (по адресу: Стальканат-Арт, ул. Водопроводная, 16).

Тема: "Європейські цінності".

Приглашаем Ваших студентов и сотрудников принять активное участие в мероприятиях, проводимых Представительством ЕС!

С подробной информацией о мероприятиях можно ознакомиться в приложениях, а также по ссылкам:

1) Для молодёжи: https://www.facebook.com/events/1918701595067299

2) Для детей (примерно 3-9 лет): https://www.facebook.com/events/203497073513535

Заранее благодарим Вас за сотрудничество!
Информационный Центр ЕС ОНЭУ
20.07 21.07

6 липня 2017 року на базі Інформаційного Центру ЄС (кім.210) в Одеському національному економічному університеті відбувся семінар з теми «Обмін досвідом з участі у міжнародних семінарах-тренінгах».

У ході зустрічі було надано багато цікавої та корисної інформації для професорсько-викладацького складу з проблем розвитку лідерського потенціалу за програмою «ELITE» для студентів та викладачів ОНЕУ, створення та використання кейсів на заняттях на прикладі університету Грінвіч (Великобританія), а також інформації щодо участі університетів України у Програмі ЕРАЗМУС + за напрямом КА1: Навчальна академічна мобільність, яка передбачає надання грантів та можливостей для навчання та стажування студентам, викладачам та адміністративному персоналу.

Для України як країни-партнера (Partner Country) Пограми ЕРАЗМУС+ відкриті можливості на організацію та участь у проектах з навчальної (академічної) мобільності з країнами-членами (Program Countries) Програми ЕРАЗМУС+ за напрямом КА1: Навчальна (академічна) мобільність, що містить кредитну та ступеневу мобільність.

На зустрічі було представлено наступні теми презентацій:

 1. «Освіта для лідерства, інтелігентності та розвитку таланту» (к.ф.н.доцент Кіршо С.М.)
 2. «Тренінг з написання проектних заявок за напрямом КА1: Міжнародна кредитна мобільність» (для ВНЗ) (к.пед.н. доцент Шостак І.І.)
 3. «Приклади формування кейсів університету Грінвіч (Великобританія)» (к.е.н.,доцент Місько Г.А).

Протягом семінару обговорювалися можливості співпраці Одеського національного економічного університету з європейськими університетами для організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністраттивним персоналом за проектами з міжнародної кредитної мобільності, розвитку їх лідерського потенціалу та пограмами подвійних дипломів, що є наразі дуже важливим для виходу у єдиний міжнародний академічний простір.


13 червня за підтримки Представництва ЄС в Одеському національному економічному університеті відбулася інтерактивна гра-симуляція «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз» за участю студентів ОНЕУ. Гра мала на меті показати студентам на практиці як влаштований Європейський Союз та як працюють його головні інституції. Студенти виступали в якості представників міністрів країн-членів ЄС та обговорювали питання стосовно налагодження економічних зв’язків між країнами ЄС після скасування віз, дискутували про переваги та недоліки безвізового режиму.

В рамках візиту 13-15 червня Представництво ЄС в Україні провело ряд інформаційних заходів в Одесі та Іллічівську.

13 червня в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбувся візит Вікторії Давидової – Радника з питань преси та інформації Представництва ЄС України. У ході зустрічі обговорювалися питання подальшого розвитку діяльності та функціонування Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ, огляд питань ЄС у галузі освіти, для молоді та у роботі з медіа.

Протягом дводенного візиту 13.06 – 15.06 Представництвом ЄС проведені зустрічі та семінари для молоді щодо програм ЄС для молоді Одещини, представниками державного управління, громадських організацій та медіа, з представниками малого та середнього бізнесу за програмою EU4Business – підтримка бізнес інфраструктури в Україні.

Всі заходи відбулися в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні, яку Представництво ЄС в Україні проводить в різних містах України. Мета кампанії – поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності щодо розвитку відносин між Україною та ЄС


В Одеському національному економічному університеті 9 вересня в Малій актовій залі відбулося урочисте відкриття циклу лекцій та семінарів професора Альваро Фернандеса (Португалія) «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна».

Вже другий рік поспіль в ОНЕУ проф. Альваро Фернандес проводить свої заняття завдяки отриманому гранту від ЄС в рамках Модуля Жан Моне. Грант отримав ОНЕУ, який розрахований на проведення семінарів та лекцій протягом трьох років – 2015-2018 рр.

Цього року учасниками, як і минулого року, окрім студентів ОНЕУ стали студенти ОНУ ім. І.І.Мечникова, ОНПУ та ОРІДУ НАДУ.

Методика навчання була розроблена та спеціально пристосована для студентів України щоб сприяти передачі досвіду в галузі наукових досліджень, навчання і викладання для молодих вчених для дослідження ЄС.

Для програми семінару були обрані актуальні теми досліджень ЄС та відносин Україна-ЄС для збільшення можливостей працевлаштування майбутніх випускників.

Запрошеним гостем на відкритті семінарів цього разу був Юргіс Вілчінскас – Радник, Керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні. Після його виступу, в котрому були порушені хвилюючі теми з теперішньої ситуації в ЄС (особливо тема Brexit), присутні в аудиторії змогли поставити свої питання та отримати на них відповіді в ході дискусії.

А нещодавно, 24 жовтня, відбулося урочисте вручення ректором М.І. Звєряковим сертифікатів студентам, що успішно прослухали черговий курс лекцій проф. А.Фернандеса.

Наступного року ми знову будемо раді бачити наступне покоління студентів ОНЕУ, ОНПУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОРІДУ НАДУ в стінах нашого університету.

Адміністрація ОНЕУ щиро бажає всім учасникам скорення нових вершин, застосування отриманих знань на практиці та більше подібних корисних заходів у майбутньому!


28 квітня ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати студентам ОНЕУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОНПУ, які відвідали курс лекцій «Економіка Європейського Союзу та відносини ЄС – Україна 2015/2016». Цей курс проводив професор Альваро Фернандес з Португалії за підтримки модуля Jean Monnet програми Erasmus+. Це дозволило студентам поглибити свої знання як з теми відносин між Україною та Європейським Союзом так і з англійської мови, особливо з економічних термінів, а також отримати навики з використання в роботі OneDrive платформи. Отриманий досвід допоможе в майбутньому кожному як в подальшому навчанні так і на роботі в вітчизняних та закордонних компаніях.

Наступного навчального року запрошуємо всіх бажаючих відвідати цикл лекцій Альваро Фернандеса в ОНЕУ.


З 23 по 25 березня в Тернопільському національному економічному університеті (ТНЕУ) відбулася зустріч координаторів Інформаційних центрів ЄС. Делегати представляли всю країну – від півдня до півночі, від заходу до сходу – більше 15 областей.

Інформаційний центр ЄС при Одеському національному економічному університеті (ОНЕУ) був представлений фахівцем ВМЗ, координатором ІЦ ЄС Марією Качер. У ході зустрічі учасники та гості мали можливість обговорити поточні перспективи та переваги співпраці України та ЄС в рамках Угоди про асоціацію. За результатами дискусії було визначено ключові вектори розвитку євроінтеграційних процесів в Україні.

Про актуальні проблеми взаємодії ЄС з нашою країною розповів голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, який відвідав засідання дискусійного клубу в рамках зустрічі. Учасники поставили власні запитання пану Яну Томбінському та отримали вичерпні відповіді.

Координатори ІЦ ЄС з різних регіонів України поділилися один з одним практичним досвідом. У підсумку учасники зустрічі дійшли згоди про необхідність об`єднати зусилля та спільно працювати у напрямку активізації, популяризації цінностей ЄС в Україні.

Принагідно висловлюємо щиру подяку організаторам заходу та адміністрації Тернопільського національного економічного університету за гостинність.


18.02.2016 відбувся візит французької делегації до ОНЕУ.

До складу делегації входили:
 • Посол Франції в Україні пані ІзабельДюмон,
 • радник посольства з питань культури Паскаль Сліванські,
 • консул Марі-ЕленТеілуні,
 • аташе з питань наукових і університетських зв’язків – Сільвен Ріголе
 • керівник економічної місії посольства Вінсент Фалькоз.

У ході переговорів обговорювалися питання співпраці ОНЕУ з університетами та установами Франції, зокрема робота за програмами подвійних дипломів, поширення співпраці у межах міжнародних програм та проектів.

На завершення візиту делегація відвідала Інформаційний центр Європейського Союзу ОНЕУ, де відбулося спілкування з представниками мас-медіа.


10 листопада 2015 року в Інформаційному центрі Європейського Союзу ОНЕУ відбулася відео-конференція з Представництвом ЄС в Україні та Інформаційним центром ЄС Української академії банківської справи Національного Банку України (м. Суми). В ході відео-конференції представник секції торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні Джозелін Гіттон зробив коротку доповідь на тему: «Фінансова стабільність в Україні: як допомагає ЄС». Далі відбулося вільне спілкування в режимі «питання-відповідь». Від ОНЕУ на заході були присутні студенти 1-го та 2-го курсу факультету економіки та управління виробництвом, проректор з НПВР та МЗ доц. Г.І. Шубартовський, координатор Інформаційного центру ЄС ОНЕУ О.Ю. Білоус, доц. кафедри економіки підприємства, к.е.н. О.О. Дегтярьова.

м. Одеса, вул. Преображенська, 8 , к.210
(048) 723-03-78
iceu

Відділ міжнародних зв’язків ОНЕУ:
35-81-60
ird