9 листопада 2017 року 0 12.00. в ауд. 204, за адресою пров. Привокзальна, 2 (3 корпус Одеського національного економічного університету, факультет міжнародної економіки) на базі Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ разом із Одеським Регіональним Інститутом Державного Управління було проведено семінар з теми «Головні Інституції Європейського Союзу».
Спікером семінару виступив представник університету Прикладних Наук Кемптена (Німеччина) Еліас Шемпф.
Семінар проводився для студентів 1-4 курсів факультету міжнародної економіки, які навчаються за спеціальною програмою викладання усіх предметів англійською мовою.
Протягом семінару студентам було надано багато цікавої та змістовної інформації щодо історії виникнення Європейського Союзу, його політики та хронології важливих подій ЄС. У ході семінару обговорювалися головні інституції ЄС, а саме: Європейський Парламент, Європейська Комісія, Рада Європейського Союзу, Суд Європейського Союзу, Європейський центральний банк / Європейський інвестиційний банк тощо.
Студенти дискутували про функції та взаємодію головних інституцій ЄС, співпрацю України з європейськими країнами, а також про перспективи вступу України до Європейського Союзу.
23 жовтня 0 9.30 в Одеському національному економічному університеті в Малій Актовій Залі (ауд.209) відбулася зустріч з делегацією Європейського Союзу, яку очолив посол ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі!
На зустрічі з адміністрацією університету, викладачами та студентами Одеського національного економічного університету, Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеської національної юридичної академії, Одеського національного політехнічного університету та Одеського Регіонального Інституту Державного Управління обговорювалася тема, яка є дуже актуальною та нагальною для України, а саме: «Майбутні перспективи взаємовідносин між ЄС та Україною».
Метою візиту дипломата було поширення Європейського досвіду становлення сучасної та демократичної держави. Пан Хьюг Мінгареллі зазначив, що саме молодь є майбутнім держави, яка й повинна продовжувати розвивати співпрацю між Україною та Європейськими країнами.
Головною проблемою України, яка не дозволяє стати рівноправним членом ЄС, на думку посла, є корупція у всіє сферах життя країни. Наразі до України не надходять інвестиції, які спроможні надавати нові робочі місця, тому що іноземні інвестори налякані саме великим рівнем корупції. Відтак, для прийняття України до ЄС, наша країна повинна зробити все можливе для того, щоб побороти корупцію в економіці, юстиції та адміністративних структурах.
Пан посон наголошував на тому, що для сталого розвитку економіки, країні необхідне наступне:
17 жовтня 2017 року на базі Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ о 15.00 у Малій Актовій Залі (ауд.209) відбулася зустріч з делегацією ФОФУ (Федерація «Обміни Франція – Україна), яку очолив Кармело Ніколозі.
У ході зустрічі обговорювалася можливість співпраці між Одеським національним економічним університетом та ФОФУ, організація та проведення стажувань студентів та викладачів в університетах Франції.
Під час зустрічі відбулося підписання нової угоди про співпрацю між Одеським національним економічним університетом та ФОФУ, а також представлення нових програм стажування для студентів та викладачів на 2018 рік.
У зустрічі брали участь викладачі та студенти, які володіють французькою мовою або вивчають її.
09 жовтня 2017 року на базі Інформаційного Центру ЄС було проведено Міждисциплінарний круглий стіл «Академічні навички. Міждисциплінарний аспект. Дистанційне навчання», основним завданням якого було обговорення та впровадження напрацювань, отриманих під час стажування к.пед.н., доцента кафедри іноземних мов О.О. Карпової, яка у липні 2017 року перебувала у Магдебурзькому університеті імені Отто фон Гуеріке (Німеччина) за програмою Німецької служби академічних обмінів (DAAD) з метою дослідження проблеми міждисциплінарного навчання у вищій школі. Були зіставлені навчальні плани факультету економіки та управління підприємництвом (ОНЕУ) та факультету економіки та менеджменту (Університет імені Отто фон Гуеріке), в результаті чого 1 серпня 2017 року був підписаний Перший додаток до договору з академічного обміну між факультетами, що дає змогу бакалаврам та магістрам щонайменше від одного семестру навчатися у вузі партнері, що стало наступним кроком до підписання подвійних дипломів між університетами.
Під час проведення круглого столу обговорювалися питання дистанційного навчання, проблеми використання міждисциплінарного підходу у викладанні основних дисциплін та створення Модульної книги для факультету економіки та управління підприємництвом для реалізації Договору про академічну мобільність.
У дискусії брали участь викладачі різних кафедр. Усі пропозиції були прийняті до уваги для їх подальшої реалізації на кафедрах.
03.10.2017 0 14.00. на базі Інформаційного Центру Одеського національного економічного університету в ауд. 209 (Мала актова зала) відбувся дискусійний клуб з теми «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?»
Захід був організований в рамках проектів Представництва ЄС в Україні «ЄС: вибір молодого покоління України", який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України.
Модератор – Ірина Шостак, координатор Інформаційного Центру ЄС Одеського національного економічного університету
Під час проведення дискусійного клубу обговорювалися наступні питання:
Чи створить Європа нові робочі місця для молоді в Одеському регіоні? Що ми можемо запропонувати Європі задля залучення інвестицій в Одеський регіон? Чи відчуває бізнес в нашому регіоні позитивні ефекти Євроінтеграції? Що для вас означає “стандарти європейського рівня життя”? Чи можливі ці стандарти в Україні? Що треба зробити, щоб створити нові робочі місця? Одеса 2020: які професії будуть актуальними? Сфери самореалізації молоді в Одесі: держслужбовець, бізнес або громадський сектор? Чи повинна держава забезпечувати першим робочим місцем? Чи є успішні старт-апи в Україні? Хто допоможе молоді розвивати власну справу?
Учасники дискусійного клубу активно ділилися своїм досвідом стажуваня, навчання та працевлаштування за кордоном, у яких їм довелося брати участь. Давали корисні поради студентам щодо їх подальшого працевлаштування, професійного розвитку, самовдосконалення, а також можливостей, які пропонують різноманітні організації, компанії та підприємства Одещини та Одеський національний економічний університет.
03.10.2017 на базі Інформаційного Центру o 14 годині в ауд.209 (Мала актова зала) Одеського національного економічного університету разом з Представництвом ЕС в Україні відбудеться дискусійний клуб з теми «Чи створить ЄС робочі місця для молоді?».
Модератор: координатор Інформаційного Центру ЕС Одеського національного економічного університету Ірина Шостак
У ході проведення дискусійного клубу обговорюватимуться питання, повязані із залученням інвестицій до одеського регіону, позитивні ефекти Євроінтеграції, стандарти європейського життя, перші робочі місця для молоді, актуальні професії у 2020 році тощо.
В якості гостей запрошені студенти, викладачі, представники банків,відомих українських бізнес компаній та підприємств.
11 вересня 2017 на базі Інформаійного центру ЄС в Одеському національному економічному університеті планується урочисте відкриття ІІІ року проведення Семінару «Економіка Європейського союзу (ЄС)та відносини ЄС – Україна» в рамках проекту Еразмус+ модуля Жана Моне за участю наукового координатора професора з Португалії Альваро Фернандеса. У семінарі беруть участь студенти п’яти ВНЗ Одеси, а саме: Одеського національного економічного університету, Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Одеського політехнічного університету, Одеської юридичної академії, Одеського інситуту державного управління. На відкриття запрошені представники керівництва 5 ВНЗ Одеси, Представництво ЄС в Україні, а також посол ЄС в Україні Хьюго Мінгарелі.
Урочисте відкриття відбудеться о 16.00. у Малій Актовій Залі Одеського національного університету.
З повагою, Інформаційний Центр ЄС.
В рамках проекту «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах (МСП) України»в 6 корпусі ОНЕУ, комп'ютерний клас ауд. 215 з 17.07 по 21.07.2017 пройшов п'ятиденний семінар-тренінг «Фінансовий аналіз інвестиційних проектів з використанням програмного забезпечення COMFAR III Expert». Тренінг проводився фахівцями UNIDO. У роботі семінару брали участь понад 20 провідних фахівців в області впровадження енергоефективних технологій в діяльність підприємств і організацій України.
Для оцінки інвестиційної привабливості підприємств та ефективності передбачуваних інвестицій, як правило, потрібно група експертів, що володіють спеціальними знаннями в різних галузях економіки (маркетинг, фінансовий і управлінський облік, інвестиції, податкове планування). Такі кадри є у консалтингових фірм, що надають послуги підприємствам. Однак вартість цих послуг сьогодні багатьом підприємствам недоступна. Тому єдиною можливістю самостійно розрахувати і проаналізувати інвестиційний проект, провести аналіз фінансово-господарської діяльності для оцінки інвестиційної привабливості свого підприємства, розробити стратегічний план розвитку за допомогою власних фахівців є їх навчання сучасним методам інвестиційного проектування за рахунок використання спеціальних комп'ютерних програм. Організація з промислового розвитку, будучи підрозділом Організації Об'єднаних Націй ЮНІДО (англ. UNIDO - United Nations Industrial Development Organization), сама веде роботу як по вдосконаленню і питань всесвітнього використання своєї методики інвестиційної привабливості проектів, так і її реалізації в формі комп'ютерних програм. Результатом подібної діяльності стало програмний засіб КОМФАР (COMFAR), створене безпосередньо ЮНІДО і розповсюджується нею ж на комерційній основі. КОМФАР є універсальним засобом проведення розрахунків в області інвестиційного проектування: він адаптований до широкого спектру завдань, які можуть зустрітися користувачам по всьому світу.
18 липня 2017 року в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету, за ініціативою завідуючої кафедри обліку та оподаткування Кузіної Р.В., відбувся семінар за участю представників бізнесу, консультантів з оподаткування та викладачів університету.
У ході зустрічі були розглянуті нагальні питання податкового законодавства України, його відповідність до Євпропейських директив, а також проблематика директиви ЄС №43 стосовно питань аудиторської діяльності.
Всі учасники семінару були ознайомлені з останніми надходженнями матеріалів до бібліотеки Інформаційного центру ОНЕУ.
Информационный центр Европейского Союза Одесского национального экономического университета сообщает Вам, что Представительством ЕС в Украине в рамках партнёрства с 8 Одесским Международным Кинофестивалем будут проведены 2 мероприятия:
1) Для молодёжи - 20.07.2017 с 12:00 до 13:30 (по адресу: Стальканат-Арт, ул. Водопроводная, 16).
Тема: "Освітні можливості в ЄС для молоді у сфері культури".
2) Для детей - 21.07.2017, время: с 12:00 до 14:00 (по адресу: Стальканат-Арт, ул. Водопроводная, 16).
Тема: "Європейські цінності".
Приглашаем Ваших студентов и сотрудников принять активное участие в мероприятиях, проводимых Представительством ЕС!
С подробной информацией о мероприятиях можно ознакомиться в приложениях, а также по ссылкам:
1) Для молодёжи: https://www.facebook.com/events/1918701595067299
2) Для детей (примерно 3-9 лет): https://www.facebook.com/events/203497073513535
6 липня 2017 року на базі Інформаційного Центру ЄС (кім.210) в Одеському національному економічному університеті відбувся семінар з теми «Обмін досвідом з участі у міжнародних семінарах-тренінгах».
У ході зустрічі було надано багато цікавої та корисної інформації для професорсько-викладацького складу з проблем розвитку лідерського потенціалу за програмою «ELITE» для студентів та викладачів ОНЕУ, створення та використання кейсів на заняттях на прикладі університету Грінвіч (Великобританія), а також інформації щодо участі університетів України у Програмі ЕРАЗМУС + за напрямом КА1: Навчальна академічна мобільність, яка передбачає надання грантів та можливостей для навчання та стажування студентам, викладачам та адміністративному персоналу.
Для України як країни-партнера (Partner Country) Пограми ЕРАЗМУС+ відкриті можливості на організацію та участь у проектах з навчальної (академічної) мобільності з країнами-членами (Program Countries) Програми ЕРАЗМУС+ за напрямом КА1: Навчальна (академічна) мобільність, що містить кредитну та ступеневу мобільність.
На зустрічі було представлено наступні теми презентацій:
Протягом семінару обговорювалися можливості співпраці Одеського національного економічного університету з європейськими університетами для організації взаємного обміну студентами, викладачами та адміністраттивним персоналом за проектами з міжнародної кредитної мобільності, розвитку їх лідерського потенціалу та пограмами подвійних дипломів, що є наразі дуже важливим для виходу у єдиний міжнародний академічний простір.
13 червня за підтримки Представництва ЄС в Одеському національному економічному університеті відбулася інтерактивна гра-симуляція «Засідання Ради ЄС: як Україна отримала безвіз» за участю студентів ОНЕУ. Гра мала на меті показати студентам на практиці як влаштований Європейський Союз та як працюють його головні інституції. Студенти виступали в якості представників міністрів країн-членів ЄС та обговорювали питання стосовно налагодження економічних зв’язків між країнами ЄС після скасування віз, дискутували про переваги та недоліки безвізового режиму.
В рамках візиту 13-15 червня Представництво ЄС в Україні провело ряд інформаційних заходів в Одесі та Іллічівську.
13 червня в Інформаційному Центрі ЄС Одеського національного економічного університету відбувся візит Вікторії Давидової – Радника з питань преси та інформації Представництва ЄС України. У ході зустрічі обговорювалися питання подальшого розвитку діяльності та функціонування Інформаційного Центру ЄС ОНЕУ, огляд питань ЄС у галузі освіти, для молоді та у роботі з медіа.
Протягом дводенного візиту 13.06 – 15.06 Представництвом ЄС проведені зустрічі та семінари для молоді щодо програм ЄС для молоді Одещини, представниками державного управління, громадських організацій та медіа, з представниками малого та середнього бізнесу за програмою EU4Business – підтримка бізнес інфраструктури в Україні.
Всі заходи відбулися в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні, яку Представництво ЄС в Україні проводить в різних містах України. Мета кампанії – поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності щодо розвитку відносин між Україною та ЄС
В Одеському національному економічному університеті 9 вересня в Малій актовій залі відбулося урочисте відкриття циклу лекцій та семінарів професора Альваро Фернандеса (Португалія) «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна».
Вже другий рік поспіль в ОНЕУ проф. Альваро Фернандес проводить свої заняття завдяки отриманому гранту від ЄС в рамках Модуля Жан Моне. Грант отримав ОНЕУ, який розрахований на проведення семінарів та лекцій протягом трьох років – 2015-2018 рр.
Цього року учасниками, як і минулого року, окрім студентів ОНЕУ стали студенти ОНУ ім. І.І.Мечникова, ОНПУ та ОРІДУ НАДУ.
Методика навчання була розроблена та спеціально пристосована для студентів України щоб сприяти передачі досвіду в галузі наукових досліджень, навчання і викладання для молодих вчених для дослідження ЄС.
Для програми семінару були обрані актуальні теми досліджень ЄС та відносин Україна-ЄС для збільшення можливостей працевлаштування майбутніх випускників.
Запрошеним гостем на відкритті семінарів цього разу був Юргіс Вілчінскас – Радник, Керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні. Після його виступу, в котрому були порушені хвилюючі теми з теперішньої ситуації в ЄС (особливо тема Brexit), присутні в аудиторії змогли поставити свої питання та отримати на них відповіді в ході дискусії.
А нещодавно, 24 жовтня, відбулося урочисте вручення ректором М.І. Звєряковим сертифікатів студентам, що успішно прослухали черговий курс лекцій проф. А.Фернандеса.
Наступного року ми знову будемо раді бачити наступне покоління студентів ОНЕУ, ОНПУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОРІДУ НАДУ в стінах нашого університету.
Адміністрація ОНЕУ щиро бажає всім учасникам скорення нових вершин, застосування отриманих знань на практиці та більше подібних корисних заходів у майбутньому!
28 квітня ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати студентам ОНЕУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОНПУ, які відвідали курс лекцій «Економіка Європейського Союзу та відносини ЄС – Україна 2015/2016». Цей курс проводив професор Альваро Фернандес з Португалії за підтримки модуля Jean Monnet програми Erasmus+. Це дозволило студентам поглибити свої знання як з теми відносин між Україною та Європейським Союзом так і з англійської мови, особливо з економічних термінів, а також отримати навики з використання в роботі OneDrive платформи. Отриманий досвід допоможе в майбутньому кожному як в подальшому навчанні так і на роботі в вітчизняних та закордонних компаніях.
Наступного навчального року запрошуємо всіх бажаючих відвідати цикл лекцій Альваро Фернандеса в ОНЕУ.
З 23 по 25 березня в Тернопільському національному економічному університеті (ТНЕУ) відбулася зустріч координаторів Інформаційних центрів ЄС. Делегати представляли всю країну – від півдня до півночі, від заходу до сходу – більше 15 областей.
Інформаційний центр ЄС при Одеському національному економічному університеті (ОНЕУ) був представлений фахівцем ВМЗ, координатором ІЦ ЄС Марією Качер. У ході зустрічі учасники та гості мали можливість обговорити поточні перспективи та переваги співпраці України та ЄС в рамках Угоди про асоціацію. За результатами дискусії було визначено ключові вектори розвитку євроінтеграційних процесів в Україні.
Про актуальні проблеми взаємодії ЄС з нашою країною розповів голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, який відвідав засідання дискусійного клубу в рамках зустрічі. Учасники поставили власні запитання пану Яну Томбінському та отримали вичерпні відповіді.
Координатори ІЦ ЄС з різних регіонів України поділилися один з одним практичним досвідом. У підсумку учасники зустрічі дійшли згоди про необхідність об`єднати зусилля та спільно працювати у напрямку активізації, популяризації цінностей ЄС в Україні.
Принагідно висловлюємо щиру подяку організаторам заходу та адміністрації Тернопільського національного економічного університету за гостинність.
18.02.2016 відбувся візит французької делегації до ОНЕУ.
У ході переговорів обговорювалися питання співпраці ОНЕУ з університетами та установами Франції, зокрема робота за програмами подвійних дипломів, поширення співпраці у межах міжнародних програм та проектів.
На завершення візиту делегація відвідала Інформаційний центр Європейського Союзу ОНЕУ, де відбулося спілкування з представниками мас-медіа.
10 листопада 2015 року в Інформаційному центрі Європейського Союзу ОНЕУ відбулася відео-конференція з Представництвом ЄС в Україні та Інформаційним центром ЄС Української академії банківської справи Національного Банку України (м. Суми). В ході відео-конференції представник секції торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні Джозелін Гіттон зробив коротку доповідь на тему: «Фінансова стабільність в Україні: як допомагає ЄС». Далі відбулося вільне спілкування в режимі «питання-відповідь». Від ОНЕУ на заході були присутні студенти 1-го та 2-го курсу факультету економіки та управління виробництвом, проректор з НПВР та МЗ доц. Г.І. Шубартовський, координатор Інформаційного центру ЄС ОНЕУ О.Ю. Білоус, доц. кафедри економіки підприємства, к.е.н. О.О. Дегтярьова.