В Одеському національному економічному університеті 9 вересня в Малій актовій залі відбулося урочисте відкриття циклу лекцій та семінарів професора Альваро Фернандеса (Португалія) «Економіка Європейського союзу та майбутнє відносин ЄС-Україна».

Вже другий рік поспіль в ОНЕУ проф. Альваро Фернандес проводить свої заняття завдяки отриманому гранту від ЄС в рамках Модуля Жан Моне. Грант отримав ОНЕУ, який розрахований на проведення семінарів та лекцій протягом трьох років – 2015-2018 рр.

Цього року учасниками, як і минулого року, окрім студентів ОНЕУ стали студенти ОНУ ім. І.І.Мечникова, ОНПУ та ОРІДУ НАДУ.

Методика навчання була розроблена та спеціально пристосована для студентів України щоб сприяти передачі досвіду в галузі наукових досліджень, навчання і викладання для молодих вчених для дослідження ЄС.

Для програми семінару були обрані актуальні теми досліджень ЄС та відносин Україна-ЄС для збільшення можливостей працевлаштування майбутніх випускників.

Запрошеним гостем на відкритті семінарів цього разу був Юргіс Вілчінскас – Радник, Керівник відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні. Після його виступу, в котрому були порушені хвилюючі теми з теперішньої ситуації в ЄС (особливо тема Brexit), присутні в аудиторії змогли поставити свої питання та отримати на них відповіді в ході дискусії.

А нещодавно, 24 жовтня, відбулося урочисте вручення ректором М.І. Звєряковим сертифікатів студентам, що успішно прослухали черговий курс лекцій проф. А.Фернандеса.

Наступного року ми знову будемо раді бачити наступне покоління студентів ОНЕУ, ОНПУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОРІДУ НАДУ в стінах нашого університету.

Адміністрація ОНЕУ щиро бажає всім учасникам скорення нових вершин, застосування отриманих знань на практиці та більше подібних корисних заходів у майбутньому!

28 квітня ректор університету М.І. Звєряков вручив сертифікати студентам ОНЕУ, ОНУ ім. І.І.Мечникова та ОНПУ, які відвідали курс лекцій «Економіка Європейського Союзу та відносини ЄС – Україна 2015/2016». Цей курс проводив професор Альваро Фернандес з Португалії за підтримки модуля Jean Monnet програми Erasmus+. Це дозволило студентам поглибити свої знання як з теми відносин між Україною та Європейським Союзом так і з англійської мови, особливо з економічних термінів, а також отримати навики з використання в роботі OneDrive платформи. Отриманий досвід допоможе в майбутньому кожному як в подальшому навчанні так і на роботі в вітчизняних та закордонних компаніях.

Наступного навчального року запрошуємо всіх бажаючих відвідати цикл лекцій Альваро Фернандеса в ОНЕУ.

З 23 по 25 березня в Тернопільському національному економічному університеті (ТНЕУ) відбулася зустріч координаторів Інформаційних центрів ЄС. Делегати представляли всю країну – від півдня до півночі, від заходу до сходу – більше 15 областей.

Інформаційний центр ЄС при Одеському національному економічному університеті (ОНЕУ) був представлений фахівцем ВМЗ, координатором ІЦ ЄС Марією Качер. У ході зустрічі учасники та гості мали можливість обговорити поточні перспективи та переваги співпраці України та ЄС в рамках Угоди про асоціацію. За результатами дискусії було визначено ключові вектори розвитку євроінтеграційних процесів в Україні.

Про актуальні проблеми взаємодії ЄС з нашою країною розповів голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, який відвідав засідання дискусійного клубу в рамках зустрічі. Учасники поставили власні запитання пану Яну Томбінському та отримали вичерпні відповіді.

Координатори ІЦ ЄС з різних регіонів України поділилися один з одним практичним досвідом. У підсумку учасники зустрічі дійшли згоди про необхідність об`єднати зусилля та спільно працювати у напрямку активізації, популяризації цінностей ЄС в Україні.

Принагідно висловлюємо щиру подяку організаторам заходу та адміністрації Тернопільського національного економічного університету за гостинність.

18.02.2016 відбувся візит французької делегації до ОНЕУ.

До складу делегації входили:
  • Посол Франції в Україні пані ІзабельДюмон,
  • радник посольства з питань культури Паскаль Сліванські,
  • консул Марі-ЕленТеілуні,
  • аташе з питань наукових і університетських зв’язків – Сільвен Ріголе
  • керівник економічної місії посольства Вінсент Фалькоз.

У ході переговорів обговорювалися питання співпраці ОНЕУ з університетами та установами Франції, зокрема робота за програмами подвійних дипломів, поширення співпраці у межах міжнародних програм та проектів.

На завершення візиту делегація відвідала Інформаційний центр Європейського Союзу ОНЕУ, де відбулося спілкування з представниками мас-медіа.

10 листопада 2015 року в Інформаційному центрі Європейського Союзу ОНЕУ відбулася відео-конференція з Представництвом ЄС в Україні та Інформаційним центром ЄС Української академії банківської справи Національного Банку України (м. Суми). В ході відео-конференції представник секції торгівлі та економіки Представництва ЄС в Україні Джозелін Гіттон зробив коротку доповідь на тему: «Фінансова стабільність в Україні: як допомагає ЄС». Далі відбулося вільне спілкування в режимі «питання-відповідь». Від ОНЕУ на заході були присутні студенти 1-го та 2-го курсу факультету економіки та управління виробництвом, проректор з НПВР та МЗ доц. Г.І. Шубартовський, координатор Інформаційного центру ЄС ОНЕУ О.Ю. Білоус, доц. кафедри економіки підприємства, к.е.н. О.О. Дегтярьова.

м. Одеса, вул. Преображенська, 8 , к.210
(048) 723-03-78
iceu

Відділ міжнародних зв’язків ОНЕУ:
35-81-60
ird